Kobiety też budują statki

Przełamując fale – rozmowy online z kobietami z branży morsko-logistycznej

Zapraszamy na cykl spotkań z kobietami, które pracują w branży morsko-logistycznej.

W trakcie spotkań/wywiadów będziemy mieli wspólnie szansę wziąć pod lupę i dowiedzieć się, czym zajmują się na co dzień, a co najciekawsze, jak do tego doszło, że trzy specjalistki w obszarze ochrony środowiska, konstruowania statków i transportu towarów pracują w branży morsko-logistycznej.

Cykl wywiadów jest dla wszystkich osób, zarówno uczennic, studentek i nauczycieli, których interesuje świat pracy. Dla tych osób, które poszukują swojej ścieżki zawodowej, szukają motywacji do nauki, jak również wspierają innych w wyborach edukacyjno-zawodowych.

Spotkania są dla Ciebie, jeśli zastanawiasz się po co i dlaczego warto uczyć się matematyki, biologii, fizyki czy chemii, masz pasję do nauki języków obcych, a nie wiesz gdzie to wykorzystać.

Twoje hobby to rysowanie i zastanawiasz się, jak te umiejętność można wykorzystać w stoczni?

Pamiętaj ! Warto wiedzieć więcej!

06.11.2020 (piątek) godz. 12.00-14.00

Po jasnej stronie mocy – środowisko ma znaczenie

Dr Dorota Bastrikin, konsultant do spraw środowiska / enviromental consultant

Dr Dorota Bastrikin jest konsultantem środowiskowym z ponad 15-letnim doświadczeniem w ekologii morza. Specjalizuje się w zarządzaniu środowiskowych aspektów projektów z dalekomorskiego sektora naftowego. Posiada doświadczenie m. in. w ocenie wpływu inwestycji na środowisko morskie, szacowaniu ryzyka, studiach porównawczych, identyfikacji zagrożeń dla środowiska, jak również w badaniu ‘marine growth’ i identyfikacji gatunków inwazyjnych na podwodnych instalacjach. Dorota ma bogate doświadczenie badawcze w różnych dziedzinach oceanografii, włączając monitorowanie ekosystemów, badanie ichthyoplanktonu oraz monitorowanie zasobów ryb i skorupiaków morskich.

Zapisz się!

16.11.2020 (poniedziałek), godz.12.00 – 14.00

Agentka do spraw specjalnych

Joanna Porath – agent celny / custom agent

Joanna Porath jest pomysłodawczynią idei oraz współzałożycielką akademii celnej. Podczas swojej wieloletniej aktywności w sektorze TSL nabrała doświadczenia w codziennej pracy spedytorów oraz logistyków, a także ich podwykonawców. W efekcie pozwala jej do zrozumieć “clue” funkcjonowania rynku. Dzięki swojej wiedzy w dziedzinie celnej, pomaga w usprawnianiu procesów celnych we wszelkiego rodzaju przedsiębiorstwach, dokonuje podziału łańcuch dostaw na prostsze procesy i wynikające z nich współzależności. Pomoc w rozwiązywaniu skomplikowanych nawarstwionych problemów w procesie celnym to jej specjalność.

Zapisz się!

27.11.2020 (piątek), 12:00-14:00

Konstruktorka statków – w środowisku stoczniowym nie ustępuje mężczyznom na krok.

Katarzyna Knuth, inżynier, konstruktor budowy okrętów / Structure Enginer, Naval Architect

Katarzyna Knuth od 2013 roku związana z firmą projektową Choren Design & Consulting, założonej przez Zygmunta Chorenia (ojca żaglowców, członka załogi Otago w pierwszych wokolziemskich regatach Whitbread). Specjalizuje się w konstrukcjach kadłubowych, wyposażenia, obliczeniach MES oraz przepisach ochrony przeciwpożarowej i bezpieczeństwa. Pracowała miedzy innymi przy projektach dla Marynarki Wojennej Wietnamu, Marynarki Wojennej Algierii, przebudowach statków typu X-bow oraz przy projektach wnętrz na największy zbudowany żaglowiec na świecie (oficjalnie wpisany do Księgi rekordów Guinnessa). Uwielbia dynamikę pracy stoczniowej, szybkie i odważne decyzje, trudności są dla niej wyzwaniem.

Zapisz się!

Spotkania poprowadzi Anna Dukowska – doradczyni zawodowa, trenerka, specjalistka integracji międzykulturowej na rynku pracy. Prowadzi konsultacje indywidualne oraz warsztaty ukierunkowane na rozpoznawanie i dookreślanie potencjału zatrudnieniowego, bilansuje kompetencje, wskazuje mocne strony i wypływające z nich możliwości zawodowe, a także obszary do rozwoju. Wspiera młodzież w podejmowaniu decyzji edukacyjnych oraz dorosłych w planowaniu i modyfikowaniu ścieżki zawodowej. Pracuje z nauczycielami i nauczycielkami nad rozwojem usługi doradztwa zawodowego w systemie szkolnym. Jej pasja jest odkrywanie świata zawodów i łączenie edukacji z biznesem. Obecnie związana zawodowo z Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie, Sopockim Centrum Integracji i Wsparcia Cudzoziemców, Biurem Karier Uniwersytetu SWPS.

ZAPISY:

Obowiązują zapisy. W przypadku zapisów grup szkolnych jedna osoba (nauczyciel / nauczycielka) może zapisać całą klasę – wystarczy przy wyborze biletu zaznaczyć ich ilość. Po zaakceptowaniu zgłoszenia otrzymacie Państwo link/i do spotkań (przy “wchodzeniu” na nie nie będzie wymagana dodatkowa rejestracja) – uczennice i uczniowie będą mogli skorzystać z przesłanego do jednej nauczycielki / jednego nauczyciela linku.

ZAPISY W SYSTEMIE EVENEA

Wydarzenie skierowane jest do osób mieszkających lub uczących się w Gdańsku.