Anna Miler

Stanowisko

Specjalistka ds. rozwoju startupów w Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER

Lokalizacja

Gdańsk, Polska

Biografia zawodowa

Współautorka koncepcji projektu "Kobiety też budują statki" i jego koordynatorka. Współautorka programu mentoringowego dla kobiet pracujących w branży morsko-logistycznej, buduje społeczność kobiet - pracownic i studentek - związanych z tymi sektorami.

Posiada szeroką wiedzę historyczną dotyczącą pracy kobiet w polskim przemyśle okrętowym. Na Filologicznych Studiach Doktoranckich UG przygotowuje rozprawę na temat codzienności kobiet zatrudnionych w Stoczni Gdańskiej.

Od wielu lat realizuje projekty związane ze wspieraniem kobiet i historią kobiet. Jest współautorką koncepcji projektów herstorycznych: „Stocznia jest kobietą”, „Metropolitanka” i „Women for Democratic (R)evolution”; autorką trasy śladami kobiet strajkujących w Stoczni Gdańskiej oraz budujących statki i przewodniczką po terenach postoczniowych. W 2018 roku współkoordynowała projekt „100 kobiet na 100-lecie praw wyborczych”, w ramach którego powstała baza 100 biogramów kobiet zasłużonych dla Pomorza.

Prelegentka na konferencjach krajowych i zagranicznych.

W Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER pracuje na stanowisku specjalistki ds. startupów. Poza projektem "Kobiety też budują statki" realizuje także działania skierowane do branż kreatywnych oraz zajmuje się pozyskiwaniem środków.

Członkini pierwszej kadencji Gdańskiej Rady ds. Równego Traktowania (2016-2020).

Obszary eskpertyzy