Kobiety też budują statki

O projekcie

Kobiety też budują statki

Pasja, przygoda i możliwość rozwoju – tak o pracy w branży morskiej mówią kobiety. Zwracają jednak także uwagę na trudności, które przychodzi im pokonywać na kolejnych etapach kariery – począwszy od edukacji wyższej. O swoich doświadczeniach opowiedziały podczas badania przeprowadzonego w 2019 roku. Raport, który podsumowuje rozmowy, znajdziecie TUTAJ.

W projekcie “Kobiety też budują statki” prowadzonym przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER działamy na rzecz zwiększenia widoczność kobiet w polskiej branży morsko-logistycznej, ich rozwoju zawodowego, wzmacniania sieci ich kontaktów, a także inspirujemy młodzież, która podejmuje decyzje co do swojej przyszłości zawodowej. Zapisz się do newslettera, żeby być na bieżąco.

Dołącz do grupy na fb

Harmonogram

Bezpłatny program mentoringowy skierowany do kobiet pracujących w branży morskiej i logistycznej. Pracowniczki i pracownicy z wieloletnim doświadczeniem (mentorki i mentorzy) pomogą w wyborze ścieżki zawodowej młodszym koleżankom (mentees).

Program rozpocznie się od warsztatów dla mentorek i mentorów 31 maja 2021 roku i zakończy w listopadzie 2021. Trwa rekrutacja.

Szczegółowe informacje w poście

Rozwijamy listę ekspertek z branży morskiej z opisami obszarów ich ekspertyzy. Chcemy w ten sposób ułatwić organizatorom i organizatorkom wydarzeń skierowanych do branży morskiej dotarcie do prelegentek. Baza ukazuje się w języku polskim i angielskim.

Szczegóły na dole strony

Aktualności

Obraz dla artykułu: Mentoring w branży morskiej – wnioski i rekomendacje

Mentoring w branży morskiej – wnioski i rekomendacje

Od 18 maja 2022 roku obchodzić będziemy – decyzją rady IMO (International Maritime Organization) – Międzynarodowy Dzień Kobiet w Branży Morskiej (International Day for Women in Maritime). Będzie to okazja do podkreślenia obecności kobiet w branży, rozmowy o tym jak prowadzić rekrutację i budować kulturę pracy, która będzie służyła różnorodności.…

Czytaj całość
Obraz dla artykułu: Jak budować różnorodność w organizacji – rekomendacje

Jak budować różnorodność w organizacji – rekomendacje

Różnorodność w firmach i organizacjach jest niczym różnorodność w diecie – brzmiał jeden z wniosków ze spotkań grupy mastermind, która spotykała się od czerwca do października 2021 w ramach projektu “Różnorodność w miejscu pracy”. Celem spotkań moderowanych przez Nataszę Kosakowską-Berezecką było podnoszenie wiedzy gdańskich pracodawców, pracodawczyń i osób zarządzających zespołami…

Czytaj całość
Obraz dla artykułu: Przyjmowanie zgłoszeń do programu mentoringowego zostało zakończone

Przyjmowanie zgłoszeń do programu mentoringowego zostało zakończone

Zakończyłyśmy przyjmowanie zgłoszeń do programu mentoringowego “Kobiety też budują statki 3”. 16 osób zgłosiło się do roli mentorki lub mentora, 27 do roli mentee. Nie wszystkie zgłoszenia przeszły weryfikację formalną. Mentorki i mentorzy kończą udział w warsztatach. Wkrótce spotykać się zacznie 10 par mentoringowych. Spotkania potrwają do 20 października. W…

Czytaj całość

Eksperci i Ekspertki

Oliwia Kondracka

Trzeci Oficer

Iwona Królikowska

Adiunkt w Akademia Marynarki Wojennej

Katarzyna Knuth

Konstruktor w Choreń Design & Consulting

Patrycja Kruk

Projektantka architektury statków wodnych w Navalmartin